Po raz 21. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbędzie się Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Na nim 117 imprez, podczas których będzie można wziąć udział w: 53 warsztatach i pokazach, 59 wykładach i prezentacjach, w tym 36 prezentacjach multimedialnych w językach obcych, 4 zajęciach terenowych i wycieczce do Leśnego Ośrodka Szkoleniowego w Łysym Młynie.
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to pięciodniowe (od 22-26 kwietnia) akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic. W ciągu tych pięciu dni naukowcy z siedmiu poznańskich Uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk.
Podczas cyklu wykładów w Biocentrum naukowcy powiedzą o oddychającym lesie – niewidzialnym życiu drzew o występowaniu kornika drukarza w lasach Polski – gdzie zostanie poruszony problem Puszczy Białowieskiej. Będzie także mowa o światowym rolnictwie, wyżywieniu ludzi na świecie i klimacie. Uczestnicy festiwalu dowiedzą się, co doping robi z organizmem nie tylko ludzkim, ale i zwierzęcym. Znaleźć będzie można również odpowiedzi na pytania: czy kiedyś zabraknie nam nowych produktów żywnościowych? I co jest inspiracją dla ich rozwoju? A dla najmłodszych hol w Biocentrum zamieni się w tym dniu w wielkie laboratorium na żywo, gdzie nasi młodzi naukowcy z Koła Naukowego „OPERON” pokażą magię ciekłego azotu, będą robić babki z „przekornego” piasku, pokażą jak we własnym zaciszu domowym można zabawić się w naukowca, czy w prosty sposób stworzyć bezpieczne tornado w domu.
Więcej szczegółów na stronie http://skylark.up.poznan.pl/events/xxi-pozna%C5%84ski-festiwal-nauki-i-stuki oraz stronie: www.festiwal.amu.edu.pl