Wraz z początkiem nowego roku Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu przypomina o ważności konta bibliotecznego i zachęca do udziału w nowych wyzwaniach czytelniczych. Przekonuje, że korzystanie z bibliotek to nadal aktualne i wartościowe postanowienie na kolejne miesiące. Sprawdź, co nowego proponuje placówka i jakie fascynujące spotkania literackie przygotowała na styczeń.
Biblioteka Raczyńskich przypomina czytelnikom o konieczności przedłużenia wraz z nowym rokiem ważności swojego konta bibliotecznego. Można to zrobić osobiście, odwiedzając dowolną placówkę Biblioteki Raczyńskich, lub telefonicznie. Przedłużenie konta jest kluczowe, aby cieszyć się pełnym zakresem usług, takich jak sprawdzanie stanu konta online, zamawianie książek do książkomatu czy korzystanie z innych elektronicznych udogodnień.
Co więcej, biblioteka proponuje dodatkową motywację dla miłośników książkowych wyzwań w postaci Braczbingo 2024. Plansza do gry jest dostępna do pobrania na oficjalnej stronie Biblioteki Raczyńskich tutaj. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoje literackie horyzonty, sięgając po różnorodne gatunki i tematy.
Odbędzie się też szereg spotkań literackich, obejmujących różnorodne dziedziny kultury i literatury.
W ramach cyklu „Wtorek dla Seniora” w Filii Sztuki Biblioteki Raczyńskich, 16 stycznia o godz. 16, chór Effatha zaprezentuje repertuar nie tylko świąteczny. Chór ten działa przy parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty od ponad 22 lat, wykonując pieśni a capella.
17 stycznia o godz. 18: w Filii Sztuki Biblioteki Raczyńskich odbędzie się spotkanie z poetką flamandzką Sarą Eelen. Grupa „Poeci Klimatu”, której jest członkiem, skupia zarówno liryków przyrody, aktywistów na rzecz klimatu, biologów, jak i zenbuddystów. Sara Eelen opowie o swojej twórczości, a spotkanie poprowadzi Jerzy Koch, wykładowca literatury niderlandzkiej i południowoafrykańskiej oraz tłumacz.
W czwartek, 18 stycznia o godz. 18 Biblioteka Raczyńskich zaprasza na promocję dwóch tomów „Kroniki Miasta Poznania”. Publikacja przybliża historię rynku wydawniczego i księgarskiego w Poznaniu, prezentując, jak książki w tym mieście powstawały, jak je drukowano i rozpowszechniano na przestrzeni kilku stuleci. Spotkanie odbędzie się w sali 1.
W piątek, 19 stycznia o godz. 18 w Filii Sztuki odbędzie się spotkanie z Lechem Wojciechem Szajdakiem, poświęcone Grupie Poetyckiej „Wołyń”. Grupa ta powstała w latach 30. z inicjatywy Czesława Janczarskiego i zyskała uznanie dzięki twórczości takich poetów jak Zuzanna Ginczanka. Prof. Lech Szajdak, syn jednego z założycieli grupy, opowie o genezie i twórczości „Wołynia”.
Wszystkie spotkania są otwarte dla publiczności, a udział w nich darmowy.
Czytaj też: Koło młyńskie na Placu Wolności zostaje na dłużej. Sprawdź, do kiedy