W niedzielę już po raz ósmy odbędzie się cykl rodzinnych, prozdrowotnych festynów „Poznań w formie”. Impreza odbędzie się w tym samym czasie, co Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa.
Na imprezie „Poznań w formie” z pewnością nie zabraknie atrakcji kulturalnych, w tym animacji, warsztatów czy bezpłatnych badań i porad profilaktycznych. To przede wszystkim szansa na promocję zdrowego stylu życia.
Pomiary i instruktaże
Fundacja Akceptacja ma na uwadze profilaktykę chorób układu krążenia, dlatego przeprowadzi pomiary ciśnienia, pulsu, glukozy, saturacji i cholesterolu, jak również instruktaże udzielania pierwszej pomocy. Studenci z Katedry Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu będą odpowiadać za pomiary składu ciała, omówią też ich wyniki i będą udzielać porad dietetycznych dotyczących zdrowego żywienia. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu zbada zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy i zapewni porady antynikotynowe.
Kolejną kwestią, którą poruszą osoby zaangażowane w imprezę „Poznań w formie”, będzie prawidłowe i bezpieczne usuwanie kleszcza. Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych przeprowadzi badania spirometryczne.
Spektakl dla najmłodszych
Najmłodsi zobaczą muzyczny spektakl „LaLiLu” przygotowany przez Studio Teatralne Blum. Atrakcją, jaką ma zapewnić, Art-Bonsai, będzie koncert „W afrykańskiej wiosce”. To idealna okazja, by poznać muzyczny świat Afryki – nietypowe instrumenty, tamtejsze rytmy oraz tańce.
Promowanie postaw proekologicznych
Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów zadbają o promocję działań proekologicznych podczas imprezy „Poznań w formie”. Mają temu służyć zabawy, dzięki którym ich uczestnicy dowiedzą się o prawidłowej segregacji śmieci. Kolejny punkt to eko-warsztaty tworzenia lampionów ze starych słoików, a także nauka plecionkarstwa. Ma to związek z promowaniem idei zero waste. Do tego animacje, zabawy i konkursy z drobnymi upominkami.
Czytaj także: Dni Twierdzy Poznań bez Fortu III. „Włamano się i wymieniono bezprawnie nasze kłódki”