Komunikacja miejska: zmiany


Nocna linia autobusowa nr 242 pojedzie z lotniska na dworzec kolejowy Poznań Główny, a linia nr 240 będzie dojeżdżać do Dworca Głównego. Wydłużona zostanie także trasa autobusowa linii 170. Takich zmian chcieli pasażerowie – zapewnia ZTM.

Zmiana jest szczególnie istotna w przypadku linii nr 242, która połączy dwie lokalizacje ważne dla podróżnych, zwłaszcza spoza Poznania: Dworzec Główny PKP oraz lotnisko na Ławicy. Do tej pory takie bezpośrednie połączenie funkcjonowało tylko za dnia, na linii nr 159 – tłumaczy ZTM

Zmieni się również trasa autobusów linii nr 170, które będą jeździć aż do przystanku „Puszkina”. Wydłużenie trasy to zmiana, którą ZTM wprowadza na wniosek pasażerów i Rady Osiedla Strzeszyn. Jednocześnie zmieni się czas funkcjonowania linii – autobusy będą kursować w godzinach od 5.00 do 20.00 (nadal tylko w dni robocze).

hotel dla psów w Poznaniu

Natomiast od 28 stycznia br. w dni robocze kurs linii nr 512 o godzinie 13.30 z Franowa zostanie przyspieszony z godziny 13.30 na 13.25. W ramach kursu realizowany będzie wjazd na przystanek Żerniki/Wieś.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl