65 – urodziny Estrady Poznańskiej

Od programu „Dziecko Potrafi”, przez kabaret Tey, po orkiestrę Zbigniewa Górnego. Nie ma w Polsce osoby, która nie zetknęłaby się z produkcjami Estrady Poznańskiej. Od 65 lat jest obecna w poznańskiej przestrzeni kulturalnej. Dziś rozpoczyna świętowanie swojego jubileuszu. O godz. 21:30 w klubie festiwalowym Animator, w parku Wieniawskiego koncert grupy Linia Nocna. 

Specjalny koncert na Festiwalu Animator, elektroniczno-popowego duetu Linia Nocna już dziś wieczorem. Dopełnieniem koncertu będą animacje uznanej polskiej animatorki, Karoliny Specht. Dodatkową atrakcją będą realizowane na żywo wizualizacje VJ JAGO.

fot. materiały prasowe

Dzisiejszy wieczór otwiera cykl wydarzeń urodzinowych Estrady Poznańskiej, która świętuje 65-lecie istnienia. Obecnie Estrada to m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator, jeden z najbardziej lubianych rodzinnych cykli teatralno – warsztatowych: Dzieciaki na piętrze (13 tysięcy uczestników). Estrada Poznańska organizuje także dwa duże letnie cykle inicjatyw kulturalnych w Poznaniu: Lato z Estradą (w tym roku 80 plenerowych wydarzeń w różnych dzielnicach miasta) oraz Kulturalny Stary Rynek (blisko 70 eventów na poznańskiej starówce). Estrada opiekuje się także Kinem Muza, jeżyckim Domem Tramwajarza oraz zarządza przestrzenią placu Wolności, jak i Starego Rynku. W strukturach instytucji znajduje się także Poznań Film Commision.

Kulminacją urodzinowych inicjatyw Estrady Poznańskiej będzie Sylwester Miejski.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl