60 strażaków w jednym miejscu

W czwartek 25 kwietnia poznańska Elektrociepłownia będzie miejscem nietypowych ćwiczeń ratowniczych. Weźmie w nich udział 60 strażaków z różnych jednostek Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski.

Ćwiczenia strażaków

W czwartek, 25 kwietnia na terenie Elektrociepłowni Karolin, należącej do Veolii Energia Poznań odbędą się warsztaty zorganizowane przez jednostkę ratowniczo-gaśniczą nr 5 z Poznania.

Podczas ćwiczeń strażacy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w trudnych i nietypowych warunkach. Zbiornik na biomasę o wysokości 35 metrów oraz most ciepłowniczy nad Wartą stanowią doskonałe miejsca do ćwiczeń dla ratowników wysokościowych. Scenariusz zakłada zainscenizowane zdarzenia, symulujące prawdziwe wypadki. To pozwoli strażakom doskonalić umiejętności z zakresu poruszania się po obiektach przemysłowych, udzielania pomocy i współdziałania z pracownikami elektrociepłowni.

fot. archiwum

Elektrociepłownia Karolin

Elektrociepłownia Karolin jest ważnym obiektem, który odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu energii. To miejsce wyróżnia się swoją przemysłową charakterystyką i obecnością wysokich konstrukcji, co sprawia, że jest istotne dla całej sieci energetycznej.

– Udostępnienie naszych instalacji strażakom pozwoli specjalistom z różnych części Polski przećwiczyć umiejętności ratownicze w praktyce, aby w razie potrzeby szybko i sprawnie nieść pomoc, także na wysokości i w trudnych warunkach – mówił Jan Pic, prezes zarządu Veolia Energia Poznań SA.

Strażacy będą pracować przez cały dzień, ćwicząc scenariusze związane z ratowaniem ludzi w trudnych i niebezpiecznych warunkach.

Czytaj także: Nie ma wody w stawach w Parku Wilsona. Co się stało? [ZDJĘCIA]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl