59-latka odnaleziona w trzcinach. Wychłodzona, był z nią utrudniony kontakt

59-latka zaginęła w Powierciu. Wyszła z domu, nie informując nikogo, dokąd się udaje. Rodzina nie mogła nawiązać z nią kontaktu, poprosiła o pomoc policję. Zaczęła się potężna akcja poszukiwawcza.

Kobiety szukali strażacy, ratownicy z grupy SIR, policjanci i wielu chętnych ochotników.

Po wstępnych ustaleniach akcja poszukiwawcza prowadzona była w rejonie zamieszkania 59-latki oraz w rejonie miejscowości Powiercie i wzdłuż brzegu rzeki Warty. W poszukiwaniach wykorzystano drony, kamery termowizyjne, quad oraz policyjnego psa tropiącego – informują policjanci

Około godz. 23:00 w trakcie przeszukiwania wyznaczonego sektora ratownicy z grupy „SiR” w rejonie rzeki Warty odnaleźli zaginioną, która leżała w trzcinach przy sztucznym betonowym wale. Kobieta była wycieńczona, znacznie wychłodzona i był z nią utrudniony kontakt dlatego 59-latce udzielono niezbędnej pomocy przedmedycznej po czym karetką pogotowia przetransportowano ją do szpitala.

Dzięki szybkiej reakcji bliskich oraz szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej a także sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb ratowniczych udało się zapobiec tragedii – konkludują policjanci

Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, w której bliska osoba zniknie, szczególnie w tak niesprzyjającej pogodzie, natychmiast poproś o pomoc, dzwoniąc pod numer 112.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl