550 mieszkań miasto buduje na Strzeszynie dla osób, które nie mogą wziąć kredytu

Miasto rusza z programem budowy mieszkań. Ponad 550 lokali dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na kredyt i nie stać ich także na wysokie czynsze w najmie komercyjnym, to program „POZnań – i zamieszkaj”.

Zakończenie w przyszłym roku

I etap inwestycji, którego zakończenie planowane jest na III kwartał 2024 r., powstanie 5 budynków z 199 mieszkaniami o powierzchni od 30 m2 do 65 m2 oraz 6 lokali usługowych. Dostępne będą mieszkania 1, 2, oraz 3-pokojowe, wykończone w standardzie „pod klucz” – gotowe do umeblowania i przyjęcia lokatorów. Prawie wszystkie lokale będą miały balkon. 20 z nich będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową – informuje Urząd Miasta.

Budynki będą wyposażone w windę, wózkarnię, podziemną halę garażową oraz naziemne miejsca parkingowe. Na terenie osiedla dostępne będą zewnętrzne parkingi rowerowe. Planowana jest budowa placu zabaw oraz placu rekreacyjnego. W lokalach usługowych powstanie m.in. przychodnia lekarska oraz gabinet dentystyczny.

Żłobek i przedszkole

Na osiedlu na którym powstają mieszkania w programie „POZnań i zamieszkaj”, znajdują się już żłobek i przedszkole, a w bliskim sąsiedztwie szkoła, sklepy spożywcze oraz punkty handlowo-usługowe.

Nowa szkoła

Na Strzeszynie powstanie także nowa szkoła, która pomieści 32 oddziały szkolne i 8 przedszkolnych. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła w styczniu przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy robót budowlanych tej inwestycji dla północno-zachodniego Poznania. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na 2023 rok, a zakończenie przed wrześniem 2025 r. 

W ramach II etapu programu „POZnań – i zamieszkaj”  mają powstać 353 lokale. Rozpisano już przetarg, który ma wyłonić wykonawcę robót budowlanych. Nabór wniosków na mieszkania do tego etapu zostanie ogłoszony wiosną tego roku. 

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl