500 złotych na pierwsze dziecko. Ruszyła kampania informacyjna

Już od 1 lipca rządowy program Rodzina 500 Plus zacznie obowiązywać w rozszerzonej formule. Świadczenie wychowawcze w nowej odsłonie będzie przysługiwało na wszystkie dzieci bez względu na dochody rodziny. W całym kraju w tym i w Wielkopolsce ruszyła kampania informacyjna dotycząca programu 500 plus. 

W ramach akcji informacyjnej koordynowanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu do wielkopolskich gmin przyjadą ambasadorzy programu Rodzina 500 Plus. Dzięki temu Wielkopolanie będą mieli okazję zadawać pytania oraz zapoznawać się ze zmianami w funkcjonowaniu programu. W ramach pierwszego dnia kampanii ambasadorzy odwiedzili Mosinę oraz Pniewy. W następnych dniach busy będą gościć w Czarnkowie, Wieleniu, Drawsku, Szczytnikach, Opatówku, Kaliszu, Kole, Grzegorzewie oraz Dąbie.

– Rządowy program Rodzina 500 Plus w nowej odsłonie będzie obejmował blisko 690 tys. dzieci w samej Wielkopolsce. Od początku funkcjonowania programu do wielkopolskich rodzin trafiło już 7 mld 496,7 mln zł, a świadczeniem objętych jest 358,4 tys. dzieci — mówi Zbigniew Hoffmann Wojewoda Wielkopolski.

W ramach nowej odsłony zostały znacznie uproszczone procedury przyznawania świadczeń. Od 1 lipca wnioski można składać w formie elektronicznej poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Natomiast od 1 sierpnia wnioski będzie można składać w formie papierowej. Złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej 31 października.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl