5 najlepszych polskich chórów w Poznaniu. “Chóralny mundial”

Jedno z największych artystycznych wydarzeń w Polsce odbędzie się ponownie w Poznaniu. 5 najlepszych chórów z całego kraju powalczy o Grand Prix. Koncert finałowy będzie można obejrzeć za darmo. Organizatorzy zapraszają również na ciekawe warsztaty.

PONOWNIE W POZNANIU

Już 27 listopada w Poznaniu poznamy najlepszy chór Polski. Wszystko odbędzie się podczas Grand Prix Polskiej Chóralistyki w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ulicy Wieniawskiego 1. To już czwarta edycja tego wydarzenia. W tym roku myślą przewodnią jest 100. rocznica urodzin wybitnego kompozytora muzyki chóralnej, poznaniaka Andrzeja Koszewskiego.

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

O tytuł laureata powalczy 5 chórów, które wygrały w tym roku najbardziej prestiżowe krajowe konkursy. Będą to Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie, Zespół Wokalny “Rondo” z Wrocławia, Chór “Ars Cantandi” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Chór Mieszany Katedry Wawelskiej z Krakowa i Chór Kameralny “Dysonans” z Poznania.

O 17:00 w niedzielę odbędzie się koncert laureatów. Będzie można obejrzeć go za darmo na żywo lub na kanale YouTube Grand Prix Polskiej Chóralistyki. Ponadto nominowani wykonają recital złożony z kilku utworów, w tym przynajmniej jednego napisanego przez poznańskiego kompozytora.

WIĘCEJ NIŻ KONCERTY

Co więcej, dwa dni poprzedzające wielki finał pełne będą warsztatów i prelekcji. 25 listopada profesorowie i eksperci muzyki chóralnej wezmą udział panelu dyskusyjnym dotyczącym twórczości Andrzeja Koszewskiego. Tego samego dnia odbędzie się wystawa prac malarskich Michała Woźniaka, a także koncert inauguracyjny, na którym wystąpi Polski Chór Kameralny “Schola Cantorum Gedanensis”.

26 listopada warsztaty z beatboxu przeprowadzi Piotr Jarosz. Odbędą się również warsztaty ze śpiewu alikwotowego, których prowadzącą będzie Anna-Marie Hefele z Niemiec. Anna Bednarska przeprowadzi również warsztaty z interpretacji utworu Andrzeja Koszewskiego. Również w sobotę odbędzie się koncert Międzyszkolnego Chóru Żeńskiego z Białegostoku, zwycięzców zeszłorocznej edycji konkursu.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl