Superbracia znów na trasie

4 braci Gramackich z Poznania zamierzają pokonać w sztafecie w niecałe 3 dni trasę z Rysów na Hel różnymi dyscyplinami sportowymi. Będzie więc bieg, rower, rolki i jeszcze kilka innych dyscyplin. Wszystko po to aby zebrać pieniądze na sprzęt medyczny dla niepełnosprawnego 7 letniego Ziemka.

Cała trasa tegorocznego #ProjektBracia ma blisko 800 km. Rysy, które stały się ostatnim punktem biegu w 2017 r. będą dziś symbolicznym początkiem sportowego wyzwania.

– Chcemy też tam (od Rysów) rozpocząć – przebiec, a w zasadzie przemierzyć na różne sposoby i różnymi dyscyplinami trasę na Hel. Przetniemy zatem całą Polskę z południa na północ. Dzięki temu mam nadzieję, że uda nam się zebrać fundusze na dwa urządzenia, potrzebne do usprawnienia życia Ziemka. – mówi Paweł Gramacki.

fot. facebook.com/ProjektBraciaPL/

800 km dystans bracia podzielą na odcinki tak, by zrobić braterską sztafetę przy wykorzystaniu biegu, roweru, kajaku, rolek i innych dyscypliny.

– W piątek, 20 lipca o wschodzie słońca rozpoczniemy blisko 3 dniową sztafetę (do niedzieli 22 lipca zachodu słońca), by Polska dowiedziała się o potrzebie Ziemka. Mocno wierzymy, że nasze wsparcie i zbiórka finansów pomoże mu lepiej i godniej żyć oraz przecierać swoje, z pewnością bardziej wymagające trasy – mówi Szymon Gramacki.

Ziemiek ma 7 lat. U chłopca w 5 tygodniu życia, zaraz po urodzeniu, doszło do zatrzymania krążenia, a w konsekwencji do nieodwracalnych zmian w centralnym układzie nerwowym. Ziemek nie siedzi sam, nie chodzi, nie ma odruchu kaszlu ani połykania w związku z czym ma założoną tracheotomię oraz gastrostomię. Mimo przeciwności losu rodzice Ziemka uczestniczą w życiu codziennym jak normalna, w pełni sprawna rodzina.

To już drugi rok, kiedy rodzinny team – 4 braci z Poznania – przymierza się do zrealizowania sportowego projektu, który ma wesprzeć zbiórkę środków dla potrzebującej osoby. W zeszłym roku zdobyli Koronę Polski – 28 najwyższych szczytów w 24 h dla Bartka, u którego wykryto guza mózgu.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl