42 nowych dyrektorów szkół w Poznaniu. Rozdano powierzenia

Ponad 40 osób otrzymało powierzenia na stanowisko dyrektora placówki oświatowej. W poniedziałek odebrali je z rąk Grzegorza Ganowicza, przewodniczącego rady miasta oraz Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania. 

– Chcę państwu nie tylko pogratulować, ale także podziękować. Wiem, ile determinacji i odwagi wymaga w tej chwili bycie dyrektorem placówki oświatowej. Jest to bardzo trudna praca, często niedowartościowana. Dlatego tym bardziej jeszcze raz dziękuję, że państwo mimo wszystko podejmują tę decyzję – mówił Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Nowi dyrektorzy szkoł w Poznaniu

Powierzenia dyrektorskie otrzymały 42 osoby, które pokierują poznańskimi przedszkolami, szkołami podstawowymi, ponadpodstawowymi, artystycznymi, zespołami szkół oraz placówkami oświatowymi i specjalnymi.  

 – Gratuluję państwu dzisiejszego awansu. Dla części jest to wkroczenie po raz pierwszy na drogę kierowania placówkami oświatowymi. Są również osoby, które już wcześniej pełniły zaszczytną funkcję dyrektora i uzyskaly w toku konkursu powierzenie na kolejne lata. Wszyscy możecie liczyć na naszą pomoc – mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. – Bycie dyrektorem placówki oświatowej to oczywiście zaszczyt i docenienie, ale także jeszcze większa odpowiedzialność i więcej wyzwań. 

Po wręczeniu powierzeń dyrektorzy podzielili się refleksjami i omówili problemy, z jakimi obecnie boryka się system oświaty. 

Dyrektorom zostało powierzone stanowisko na pięć lat szkolnych. Będą pełnić tę funkcję od 1 września 2023 r. do 31 sierpnia 2028 r.

Zobacz też: Poznańskie fortyfikacje oblężone

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl