400 plecaków pojedzie na Litwę. Caritas z akcją dla polskich szkół

Caritas Poznań przekaże 400 pełnych plecaków szkolnych uczniom z okręgu Solecznickiego na Litwie. To kolejna edycja akcji „Tornister pełen uśmiechów”, którą wsparli darczyńcy.

W środę, 23 sierpnia arcybiskup Stanisław Gądecki poświęcił 400 plecaków. Wyprawki szkolne na początku przyszłego tygodnia trafią na Litwę.

Wyprawka dla uczniów polskich szkół

Każda taka wyprawka to plecak, w którym znajduje się najpotrzebniejsze wyposażenie takie jak m.in.: piórnik, długopisy, ołówki, kredki, linijki, farbki, plastelina, flamastry, temperówka czy nożyczki.

W tym roku 400 sztuk wyposażonych plecaków trafi do potrzebujących polskich dzieci uczących się w szkołach z polskim językiem nauczania.

„Mamy nadzieję, że wyprawki szkolne pomogą dzieciom dobrze wejść w zbliżający się rok szkolny. W przyszłym tygodniu wyprawki szkolne trafią do polskich dzieci mieszkających na Litwie, jak również do dzieci z Poznania i Leszna, które należą do prowadzonych przez nas świetlic i domu dziecka” – przekazał Caritas.

Zobacz też: W Kaliszu jeżdżą bezpłatnie. Czy Poznań pójdzie tą drogą? Miasto: „Transport publiczny nigdy nie jest za darmo”

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl