38 psów w tragicznym stanie odebranych z pseudohodowli. „Tak właśnie wygląda „produkcja” tanich szczeniaczków”

Pogryzione, chore, zarobaczone i wyeksploatowane suki. Łącznie aż 38 psów odebrali przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z nielegalnej hodowli w Środzie Wielkopolskiej. Teraz proszą o pomoc w ich uratowaniu.

ZANIEPOKOJENI KUPCY

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami interweniowało w Środzie Wielkopolskiej w sprawie nielegalnej hodowli psów. Zwierzęta miały być przetrzymywane w dramatycznych warunkach. Informowali o tym mieszkańcy, którzy zainteresowani byli zakupem szczeniaka z hodowli przez internet.

DRASTYCZNE WARUNKI

Na miejsce przyjechali wolontariusze z TOZ. To, co zastali na miejscu zszokowało ich. Łącznie na terenie hodowli było 38 psów w różnym wieku. Wszystkie były w tragicznym stanie. Suki pogryzione chore, zapchlone i zarobaczone, a przede wszystkim wyeksploatowane do granic możliwości. Wolontariusze zabrali wszystkie psy, które, jak przewidywali, były zlęknione i wycofane. Wszystkie wymagały pomocy weterynarza. W hodowli nie miały zapewnionych podstawowych warunków dobrostanu.

Miarą człowieka jest to, jak traktuje słabsze od siebie istoty. Dzisiejsza interwencja pokazała, że człowiek jest zdolny do wszystkiego. Tak właśnie wygląda „produkcja” tanich szczeniaczków.

Źródło: TOZ Środa Wielkopolska

MOŻNA POMÓC

Zwierzęta trafiły do domów tymczasowych i fundacji. Teraz przedstawiciele TOZ w Środzie Wielkopolskiej proszą o pomoc w uratowaniu zwierzaków. Potrzebują pieniędzy na wyleczenie ich oraz zapewnienie im dobrych warunków i znalezienie nowych domów.

Pomóc można, dokonując wpłat bezpośrednio na rachunek bankowy TOZ:
TOZ Środa Wielkopolska
02124069021111001091244850
Z dopiskiem ” Interwencja”.

Jednocześnie wolontariusze przypominają, aby zawsze przy okazji kupowania szczeniaka z hodowli, poprosić właściciela o pokazanie warunków, w których były trzymane zwierzęta. Warto również sprawdzić stan rodziców psa.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl