Wielkopolska

33-latek usiłował zabić partnerkę. Mroczna historia przemocy domowej

,,Zamknął ją w mieszkaniu, bił i usiłował udusić”. Kobieta resztkami sił uciekła z domu. Sprawca został zatrzymany. Grozi mu dożywocie.

33-latek usiłował zabić swoją partnerkę

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 października w jednym z domów na terenie gminy Kłecko. Według ustaleń policji 33-letni mężczyzna zamknął swoją partnerkę w domu, bił, a następnie usiłował udusić. Kobiecie udało się uciec przez okno. Poszkodowana sama zgłosiła się na komisariat policji.

-Mężczyzna zamknął pokrzywdzoną w mieszkaniu, a następnie szarpał, popychał, bił, a co najgorsze usiłował udusić. Kobieta przez cały czas próbowała się bronić, jednak nie miała siły, żeby się oswobodzić. Jak zeznała, w wyniku duszenia dwukrotnie straciła przytomność. W pewnym momencie udało jej się uciec przez okno. O własnych siłach dotarła na komendę – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Mężczyznę zatrzymano

Tego samego dnia mężczyznę zatrzymano. Jednak ze względu na stan zdrowia musiał zostać w szpitalu. Po wyjściu z kliniki został natychmiast zatrzymany i teraz spędzi trzy następne miesiące w izolacji.

Grozi mu dożywocie

Za próbę zabójstwa, może być skazany na karę od 8 lat pozbawienia wolności do kary dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj także: Łapali dzikie zwierzęta we wnyki. Umierały w cierpieniach

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl