3 letnia dziewczynka uprowadzona w Kaliszu przez ojca. Policja rozpoczęła poszukiwania

Informację o porwaniu dziewczynki przekazywano w niedzielę w mediach społecznościowych. Matka dziecka zgłosiła sprawę na policję, która rozpoczęła poszukiwania. Według relacji kobiety do uprowadzenia doszło podczas spaceru w lesie. Dziewczynka została wciągnięta do samochodu.

PORWANIE

Do porwania trzyletniej Helenki miało dojść w niedzielę w Wolnicy pod Kaliszem. Matka z córką spacerowały w lesie, gdy podjechał do nich biały samochód. Z wnętrza pojazdu wysiadło trzech mężczyzn, którzy przytrzymali kobietę oraz ojciec dziewczynki. Dziecko zostało wciągnięte do środka po czym samochód z porywaczami odjechał z miejsca.

Policjanci dziś przyjęli zgłoszenie dotyczące porwania rodzicielskiego 3-letniej dziewczynki. Policjanci oczywiście cały czas prowadzą czynności usiłujące ustalić miejsce pobytu ojca oraz dziecka. To dla nas priorytet. Oczywiście bezpieczeństwo dziecka jest dla nas najważniejsze. W tym zakresie współpracujemy również z przedstawicielami innych służb. – przekazuje starsza aspirant Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka prasowa kaliskich policjantów.

CO PLANUJE OJCIEC DZIEWCZYNKI?

Oficer prasowa policji dodaje również, że mężczyzna wysłał do służb maila. We wiadomości poinformował, że dziecko znajduje się pod jego opieką. Ojciec Helenki, tak jak jej matka posiada pełnię praw rodzicielskich.

Według matki dziecka, mężczyzna miał już wcześniej znęcać się nad dziewczynką. Obecnie mieszka w Austrii i jej zdaniem to właśnie w tym kierunku zmierza samochód z porwaną dziewczynką. Helenka była ubrana w różową kurtkę, oraz granatową chustkę

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl