Wielkopolska

2 stalkerów zatrzymanych w ciągu 2 tygodni. W 8-tysięcznym mieście

Dwie kobiety w niewielkim Trzemesznie padły ofiarą uporczywego nękania. Mierzyły się z groźbami pozbawienia życia czy wyzwiskami. Działania policji doprowadziły do zatrzymania stalkerów.

W ciągu dwóch tygodni policjanci z Trzemeszna, liczącego niecałe osiem tysięcy mieszkańców zatrzymali dwóch stalkerów. Do pierwszego zdarzenia doszło 30 kwietnia. To wtedy do komisariatu zgłosiła się 38-letnia kobieta nękana przez swojego byłego partnera. Jak przekazała funkcjonariuszom, 49-latek nachodził ją w miejscu zamieszkania i wyłączał prąd. Co więcej, wydzwaniał do niej.o różnych porach dnia i nocy. Kiedy kobieta mówiła mu o zakończeniu związku, mężczyzna zaczął grozić jej siekierą oraz nożem.

Funkcjonariusze przyjrzeli się sprawie i zebrali materiały dowodowe, które następnie przekazali prokuraturze. Poskutkowało to wnioskiem do sądu. Teraz mężczyzna przebywa w areszcie tymczasowym.

Wymuszał pieniądze na alkohol

W drugim przypadku ofiarą nękania padła 70-letnia kobieta. Jej były mąż nachodził ją w jej mieszkaniu i wymuszał od niej pieniądze na alkohol. Kiedy odmawiała, kończyło się wulgarnymi wyzwiskami oraz groźbami pozbawienia życia i spalenia mieszkania. Funkcjonariusze porozmawiali z najbliższą rodziną i sąsiadami 70-latki. Po zebraniu potrzebnych informacji zatrzymali mężczyznę. Był wtedy pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz 67-latek znajduje się w areszcie tymczasowym.

Obu zatrzymanym grozi nawet do ośmiu lat więzienia za uporczywe nękanie.

Czytaj także: Tłumy na Nocy Muzeów w Poznaniu. Co się działo? Zobacz zdjęcia

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl