2 nowe linie minibusowe miasto uruchomi już 4 września, i kolejną jesienią

Minibusy będą dowozić mieszkańców z ulic oddalonych od dużych tras tramwajowych. Mają pomóc w szybszym i wygodniejszym przemieszczaniu się po mieście.

Minibusy – Poznań

Już od 4 września w Poznaniu pojawią się 2. nowe linie minibusowe. Będzie to linia 122 w rejonie Junikowa oraz linia 123 na Ratajach. W kolejnym kroku uruchomiona zostanie linia 127 między Antoninkiem i Franowem.

– Wprowadzenie w 2019 roku minibusów w rejonie Ogrodów poprawiło dostęp do komunikacji publicznej okolicznym mieszkańcom. Było to rozwiązanie pilotażowe w naszym mieście, które się sprawdziło i w związku z tym planujemy powstanie nowych tras obsługiwanych przez tego typu pojazdy – mówi z-ca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Linia nr 122 – minibusy Poznań

JUNIKOWO – Grunwaldzka – Wieruszowska – Ziębicka – Grunwaldzka – Smoluchowskiego – Kamiennogórska – Dziewińska – Kmicica – Ścinawska – Grunwaldzka – Cmentarna – Cmentarna Parking – Cmentarna – Grunwaldzka – JUNIKOWO (linia kursuje tylko w jednym kierunku)

Kursowanie w dni robocze w godzinach 6:30 – 19:00 co 40 minut; w soboty, niedziele i święta co 40 minut w godzinach 10:00 – 19:00

Linia nr 123

STAROŁĘKA PKM – Starołęcka – Żeglarska – Oświęcimska – Sandomierska – Niżańska – Garaszewo – KRZESINY

Kursowanie w dni nauki szkolnej w godzinach 6:30 – 19:00 co 50 minut; w soboty, niedziele i święta linia nie kursuje.

W kolejnym kroku minibusy Poznań

Następną linią minibusową ma być linia, która połączy fragment Zielińca z ulicą Mogileńską. Ma ona pojawić się jeszcze jesienią.

Czytaj także: Remont Kolejowej na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

Wszystkie informacje o minibusach znajdują się TUTAJ

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl