Po raz pierwszy staną 2 diabelskie młyny na święta w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Jarmark bożonarodzeniowy kojarzy się mieszkańcom z ciepłymi napojami, zapachami wypiekanych słodyczy, nastrojowymi lampkami i świątecznymi piosenkami, które dodają magicznej aury. W zeszłym roku diabelski młyn był – nie jak zazwyczaj – na pl. Wolności, ale na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W tym roku będą dwa diabelskie młyny. Gdzie?

Listopad dopiero się rozpoczął, ale pod jego koniec zorganizowany będzie tradycyjnie jarmark bożonarodzeniowy. Dlatego przygotowania już trwają. W tym roku magię świąt poznaniacy i poznanianki poczują na pl. Wolności, a także na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W zeszłym roku był tylko jeden diabelski młyn – na MTP. Spowodowane to było trwającym remontem w okolicach pl. Wolności. To tam wielokrotnie było można wsiąść do atrakcji uwielbianej na całym świecie. W tym roku, po raz pierwszy w Poznaniu, będą na poznaniaków czekać dwa diabelskie koła – na pl. Wolności i na MTP.

Kiedy zacznie się Betlejem Poznańskie na pl. Wolności

Betlejem Poznańskie na pl. Wolności rozpocznie się 17 listopada. Potrwa do 7 stycznia 2024 roku. W programie: występy artystyczne, warsztaty dla dzieci i młodzieży, wydarzenia charytatywne. Na stoiskach będą upominki, rękodzieła, potencjalne prezenty świąteczne, a także ciepłe jedzenie i napoje.

Kiedy zacznie się Poznański Jarmark Świąteczny na MTP?

Rozpoczęcie drugiej edycji Poznańskiego Jarmarku Świątecznego na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się w sobotę 18 listopada 2023 roku. Wydarzenie potrwa do 22 grudnia. Przygotowania do tegorocznej edycji poznańskiego jarmarku już trwają. Co przygotowali organizatorzy?

  • blisko 70 stoisk lokalnych wystawców
  • świąteczne przysmaki i pomysły na wyjątkowe upominki
  • wspaniałe atrakcje dla całych rodzin – lodowisko pod chmurką, Domek Św. Mikołaja i wiele innych
  • świąteczna scena z weekendowym repertuarem

Atrakcje dla rodzin przygotowała też Wielka Fabryka Elfów.

Zobacz zdjęcia z przygotowania dwóch diabelskich młynów w Poznaniu:

Czytaj także: To ważna cecha Ishaka – mówi trener Lecha Poznań

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl