Wielkopolska

19-latka w BMW pędziła 250 km/h. Zginął jej kolega. Zarzuty?

Nastolatce postawiono zarzut umyślnego naruszenia zasad ruchu drogowego. Chodzi o tragiczny wypadek, w którym zginął 17-latek.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkową noc na drodze nr 11 w miejscowości Rogaszyce, niedaleko Ostrzeszowa.

– Wstępne ustalenia policji pokazały, że do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi krajowej DK11, poza obszarem zabudowanym. Kierowcą samochodu marki BMW była 19-letnia mieszkanka Ostrzeszowa. Nie dostosowała ona prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze. Straciła panowanie nad kierowanym pojazdem. Najpierw zjechała na prawe pobocze, a następnie na łąkę. Auto zaczęło się palić – poinformowała st. asp. Magdalenia Hańdziuk z ostrzeszowskiej policji.

Śmiertelny wypadek

W pojeździe, oprócz kierowy, znajdowały się jeszcze dwie osoby. Jeden z pasażerów, 17- letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, zginął na miejscu. Drugi,19-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, trafił do szpitala. Kierująca pojazdem była trzeźwa, została przetransportowana do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.


W dalszym śledztwie ujawniono, że w wyniku wypadku zginął również pies.

Okazało się, że19- latka jechała z jeszcze większą prędkością, niż pierwotnie ustalono.
Kierującej postawiono zarzut umyślnego naruszenia przepisów zasad ruchu drogowego, które doprowadziły do wypadku. Dochodzenie wykazało, że samochód marki BMW 335, prowadzony przez nastolatkę osiągnął prędkość, aż 250 km/h. Kierowca po uzyskaniu tej prędkości straciła panowanie nad autem. Następnie uderzyła skarpę rowu, dachowała, a auto zaczęło się palić

Kara pozbawienia wolności

19-latce grozi, aż do 8 lat pozbawienia wolności.
Zgodnie z informacją przekazaną przez wlkp24.info, prokuratura wniosła o tymczasowe aresztowanie kierującej na okres 3 miesięcy.

Czytaj także: Zabójstwo na osiedlu Jagiellońskim


Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl