Wielkopolska

19-latka urodziła w lesie. Sąd podjął decyzje. Wiadomo, kto zajmie się dzieckiem

19-letnia kobieta, która kilka miesięcy temu urodziła dziecko w kompleksie leśnym w Krotoszynie, nie będzie opiekować się swoją córką. Sąd Rejonowy w Krotoszynie zdecydował się ustanowić rodzinę zastępczą dla tego niemowlęcia.

Krotoszyn

W listopadzie kobieta przyszła do szpitala w Krotoszynie z noworodkiem, twierdząc, że znalazła dziewczynkę w lesie. Później ustalono, że to ona jest matką malucha. Poród miał miejsce w kompleksie leśnym w Krotoszynie. Kobieta, trzymając dziecko na rękach, zatrzymała samochód na drodze do Sulmierzyc. Przypadkowy kierowca, widząc zły stan kobiety, zawiózł ją i noworodka do szpitala.

Kobieta już dwa lata temu urodziła pierwsze dziecko. Jednak wtedy straciła prawa rodzicielskie. Konflikty rodzinne skłoniły 19-latkę do opuszczenia domu. Od tego czasu nie miała stałego miejsca zamieszkania.

Decyzja sądu

Prokurator zwrócił się do Sądu Rejonowego w Krotoszynie z wnioskiem o ustanowienie opiekunów prawnych dla dziewczynki. W środę sąd postanowił, że to rodzice dziewczyny staną się rodziną zastępczą dla swojej wnuczki. To oni zajmują się także pierwszym dzieckiem 19-latki. Matka dziecka zgodziła się na tę decyzję. Sąd skierował dziewczynę na leczenie odwykowe z powodu uzależnienia.

Czytaj także: Abp Gądecki napisał list do Kamińskiego i Wąsika. Oferuje im pomoc

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl