19-latek jechał 135 km/h w terenie zabudowanym w Poznaniu

Ogromny mandat i punkty karne dla młodego kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 65 kilometrów na godzinę. Policjanci przyznają, że ulicę tę patrolują codziennie.

TO TEREN ZABUDOWANY

Do zdarzenia doszło na ulicy Krzywoustego. To szeroka droga z 3 pasami w obu kierunkach. Panuje tam jednak ograniczenie do 70 kilometrów na godzinę i jest to obszar zabudowany. Dzień przed Sylwestrem funkcjonariusze drogówki podczas patrolu zauważyli pędzący samochód. Radar policyjny wskazał, że auto jechało z prędkością 135 kilometrów na godzinę.

NIESPEŁNA ROK ZA KÓŁKIEM

Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazał się nim 19-latek, który egzamin na prawo jazdy zdał niespełna rok temu. Za przekroczenie prędkości o 65 kilometrów na godzinę policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych. Nastolatek stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

CODZIENNE PATROLE

Poznańscy policjanci przyznają, że kierowcy na ulicy Krzywoustego często przekraczają prędkość. Funkcjonariusze drogówki patrolują ją codziennie.

Krzywoustego patrolujemy praktycznie codziennie, tylko w różnych godzinach, oczywiście nie cały dzień. Wiemy i tym bardziej odnotowujemy to, że jeżeli pełniona jest tam służba, to są osoby, które nie stosują się do przepisów i tę prędkość przekraczają. Nierzadko bywa tak, że jest to znacznie przekroczona prędkość. – przekazała Marta Mróz z poznańskiej policji.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl