172 km/h pędził pirat drogowy w Wielkopolsce. Zobacz wideo

Kaskadowe kontrole prędkości na wielkopolskich drogach zapowiada policja. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną wypadków, dlatego funkcjonariusze zapowiadają, że nie będą tolerancyjni dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Działania zostaną przeprowadzone przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych, ale policyjnych kontroli można spodziewać się również na drogach lokalnych.

Policja publikuje nagranie z ostatnimi drogowymi piratami. Jeden z nich jechał 172 km/h po międzymiastowej drodze, inny ponad 150 w terenie zabudowanym.

Co trzecia osoba, która ginie na drodze, to ofiara nadmiernej prędkości. ¼ wypadków na drodze jest spowodowana tym, że kierowcy nie dostosowują prędkości do panujących warunków. 25 % osób, które odnoszą rany w wyniku zdarzeń drogowych, to również ofiary nadmiernej prędkości – ostrzega policja

W minionym roku w Wielkopolsce 2.605 kierujących straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl