127 kilogramów marihuany i kilka tysięcy tabletek ekstazy. Wielka akcja policji

Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby z grupy przestępczej zajmującej się dystrybucją narkotyków. Znaleźli również duże ilości narkotyków. To jednak nie koniec akcji. Policjanci szukają kolejnych podejrzanych.

Kryminalni z Poznania w Świebodzinie zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków. Zabezpieczyli ponad 127 kg, głównie marihuany o czarnorynkowej wartości 6 mln złotych. Zatrzymali 4 osoby. 3 z nich zostaly tymczasowo aresztowane 💥👮‍♂️#GrupaRealizacyjnaPoznań#SPKPPoznańSzczegóły realizacji ▶️ https://bit.ly/3RtNzvG

Opublikowany przez Komenda Miejska Policji w Poznaniu Piątek, 3 lutego 2023

ZACZĘŁO SIĘ NIEWINNIE

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego policji w Poznaniu zatrzymali 4 członków grypy przestępczej, która zajmowała się dystrybucją narkotyków na dużą skalę. Pierwszą akcję przeprowadzili 23 stycznia w rejonie dworca PKP w Kostrzynie nad Odrą. Tam policjanci zatrzymali 22-latka ze Szczecina, który był jednym z odbiorców handlarzy. W podróżnej walizce miał 6 kilogramów marihuany.

MAGAZYN Z NARKOTYKAMI

Funkcjonariusze ustalili również miejsce, gdzie narkotyki mogły być magazynowane i 3 dni później weszli do jednego z hangarów w Świebodzinie. Tam zatrzymali kolejne dwie osoby – 24-latka z Poznania i 36-latka z Krakowa. Następnie funkcjonariusze przeszukali samochód dostawczy zaparkowany w hali magazynowej. Znaleźli w nim 127 kilogramów narkotyków, głównie marihuany, przygotowanych do dalsze sprzedaży. Ich czarnorynkową wartość wynosiła blisko 6 milionów złotych.

TO NIE KONIEC

Jednocześnie mundurowi w Poznaniu weszli do mieszkania jednej z podejrzanych osób. Tam zatrzymali 26-letnią kobietę, a w jednym z pomieszczeń znaleźli kilka tysięcy tabletek ekstazy oraz kryształ. Podejrzani już usłyszeli zarzuty i trzech z nich trafiło do tymczasowego aresztu. Funkcjonariusze przyznają jednak, że to nie koniec akcji. Jak przekazała nam Marta Mróz z poznańskiej policji, mundurowi będą szukali kolejnych osób i miejsc przechowywania narkotyków. Mają również podejrzenia, skąd grupa brała narkotyki i gdzie miała je dystrybuować.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl