Trwa Jarmark Świętojański

Kramy, w których kupić można smakołyki i unikatowe wyroby rękodzielnicze, koncerty, spektakle teatralne, pokazy, warsztaty czy wspólne czytanie bajek dla dzieci. Na poznańskim Starym Rynku trwa Jarmark Świętojańskiego. 

Tak jak w latach ubiegłych, na Starym Rynku można spotkać artystów, rękodzielników i rzemieślników z różnych regionów Polski i zagranicy. Drewniane domki handlowe zapełnione się unikatowymi wyrobami, takimi jak: biżuteria z bursztynu, ozdoby z naturalnych kwiatów, odzież oraz galanteria z Indii i Nepalu, dodatki z wełny i jedwabiu, sukienki, szale, kapelusze, ręcznie szyte notesy, unikatowa biżuteria hand– made w stylu retro, rękodzielnicze artykuły wyposażenia wnętrz i wiele innych.

W weekendy na Starym Rynku można będzie spotkać się z Miłosławą i Miłosławem, wziąć udział w warsztatach średniowiecznej kaligrafii i plecenia wianków, a także zobaczyć interesujące pokazy, np. dawnych sztuk walki czy rzeźbienia w drewnie. Na Starym Rynku, od strony ul. Woźnej, na scenie, odbywają się koncerty i występy. Poznaniacy odpoczną w strefie chillout, znajdującej się w sąsiedztwie domków budniczych.

– W każdy piątek na dzieci czeka Spotkanie z Legendami Poznańskimi — spektakl teatralny i warsztaty tematyczne. W programie nie zabraknie też tradycyjnej akcji „Bajkowy Rynek- Poznań czyta dzieciom”. We wszystkie niedziele dzieciom czytać będą znani i lubiani poznaniacy. Po każdym takim spotkaniu na najmłodszych czeka spektakl teatralny nawiązujący do tematu książki — tłumaczy portalowi poznan.pl  Anna Dorna, prezes Fundacji Flow Art.

Jarmark Świętojański potrwa do 23 czerwca.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl