10 tys. zapisanych na 16. PKO Poznań Półmaraton. Dwa miesiące i wejściówki wyprzedane

Nieco ponad 2 miesiące i 16. PKO Poznań Półmaraton zamyka listę startową. Osiągnięto limit 10 tys. uczestników. Po raz pierwszy od 2019 roku poznański bieg może pochwalić się pięciocyfrową liczbą zgłoszeń.

Skończyły się miejsca na 16. PKO Poznań Półmaraton. Nadal, jednak można przepisać pakiet na inną osobę pod warunkiem, że jest to osoba, która zapisała się wcześniej na bieg, ale go nie opłaciła.

Pakiet można przekazać do 3 kwietnia poprzez profil biegacza. Wystarczy wybrać opcję „przekaż numer startowy” i wpisać numer zgłoszenia osoby, która przejmie miejsce na liście startowej. Organizator nie uczestniczy w ewentualnych rozliczeniach między zawodnikami.

16. PKO Poznań Półmaraton

Start odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 10 z ul. Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Trasa będzie taka sama jak rok temu. Uczestnicy przebiegną przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Linia mety znajdzie się na Placu Marka.

Na starcie biegacze będą uszeregowani w strefach na podstawie zadeklarowanych przez nich w zgłoszeniu czasów ukończenia półmaratonu. Dostępna też będzie jedna strefa dla elit i sześć dla amatorów od 1:30, do zawodników celujących w wynik 2:15-3:00. Strefy można zmieniać do 2 kwietnia na stronie www.halfmarathon.poznan.pl. Na trasie obecni będą pacemakerzy.

Dla uczestników 16. PKO Poznań Półmaraton w dniach od 12 do 14 kwietnia komunikacja miejska w strefach A+B+C jest darmowa. Wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości i numer startowy.

Poznański bieg to jeden z największych półmaratonów w Polsce. Należy do cyklu Korony Polskich Półmaratonów. W zeszłym roku metę przekroczyło 7675 zawodników. Był to trzeci największy polski bieg na dystansie 21.097 km w 2023 roku.

Czytaj też: Złoto drużyny florecistek. Sukces Michaliny Bartol z Muszkieterów Warty Poznań

Źródło: POSiR.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl