Wielkopolska

Zwłoki znalezione pod podłogą, należą najprawdopodobniej do byłego właściciela domu

Podczas prac remontowych w jednym z domów na terenie Wielkopolski natrafiono na ludzkie szczątki ukryte w piwnicy – informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Policja już niemal na pewno wie do kogo należą.

Rudna koło Piły

Jak pisaliśmy w wpoznaniu.pl we wtorek, 20 lutego, policja otrzymała zgłoszenie o znalezieniu ludzkich zwłok w domu w miejscowości Rudna. Nowy właściciel budynku miał problem ze stojącą w piwnicy wodą i zdecydował się wezwać specjalną firmę do jej usunięcia. To właśnie jej pracownicy znaleźli zakopane pod podłogą ciało.

Na miejscu pojawili się śledczy i specjaliści z policyjnego archiwum X. Funkcjonariusze zabezpieczyli szczątki i przekazali do badań.

Jak podaje dziś Gazeta Wyborcza, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że odnalezione zwłoki należą do zaginionego przed 25 laty Kazimierza C. Mężczyzna miał srebrne zęby i takie właśnie znaleziono w szczątkach. Prokuratura wciąż czeka jeszcze na wyniki badań DNA.

Rodzina zaskoczona

Znalezieniem szczątków ludzkich zaskoczona jest rodzina zaginionego. Wyborczej udało się dotrzeć do syna zaginionego – Marcina, który sam przyznaje, że czuł się oskarżany przez ludzi w sprawie zaginięcia ojca. Teraz żywi on nadzieję, że wszystko się wyjaśni i zostanie oczyszczony.

Śledczy będą wyjaśniać, czy ktoś inny poza rodziną zaginionego mógł zakopać najprawdopodobniej jego zwłoki w ich własnej wówczas piwnicy. Podobno nie było do niej dostępu inną drogą niż przez część, w której mieszkała rodzina zaginionego.

Czytaj też: Wypadek na DK15. Samochód wypadł z jezdni. 1 osoba ranna

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl