Związkowcy protestowali przed siedzibą Allegro w Poznaniu

Związkowcy protestowali przed siedzibą Allegro w Poznaniu. Twierdzą, że firma utrudnia działanie związku.

„Państwo w państwie”

Organizatorzy twierdzą, że w odpowiedzi na „ignorowanie, zastraszanie i aktywne utrudnianie działalności związkowej przez Allegro.pl” postanowili wyjść z pikietą. Listę swoich zarzutów do firmy umieścili na koncie społecznościowym. Wśród nich jest między innymi „wzywanie do usuwania postów”, „cenzurowanie wypowiedzi na temat Związku”, „utrudnianie Związkowi przekazywania fizycznych kopii dokumentów”.

– Związek zawodowy liczył na współpracę z pracodawcą w celu polepszenia warunków pracy w ramach prawa obowiązującego w Polsce. W odpowiedzi Allegro zatrudniło jedną z najdroższych kancelarii prawnych, która jest znana ze zwalczania związków zawodowych. W odpowiedzi na takie działania pracodawcy, zorganizowaliśmy pikietę – mówi Antoni z Inicjatywy Pracowniczej.  

Fot. Aleksander Fedorowicz

Inicjatywa Pracownicza zapowiada kolejne działania w razie braku reakcji ze strony spółki. Według Allegro związek nie spełnił wszystkich formalności podczas rejestracji. Natomiast związkowcy podkreślają, że związek zawodowy w Allegro jest zapisany w KRS-ie. Dodają również, że spór o legalności związku ma rozstrzygnąć sąd. 

Czytaj także: 16-latek w kadrze Lecha na nowy sezon. Nowa gwiazda?

Eugeniusz Hnatiuk
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl