Zumba, animacje, koncert i dużo zdrowia na MTP [Zdjęcia]

Dzisiaj odbywa się ósma edycja akcji „Poznań w formie”. Główne motywy, to tematyka prozdrowotna, proekologiczna i międzypokoleniowa. 

Zdrowie najważniejsze

W niedzielę, 27 sierpnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich ruszyła ósma edycja akcji „Poznań w formie”. Jest to cykl międzypokoleniowych pikników, główną tematyką, których są postawy prozdrowotne i proekologiczne. Wydarzenia z tego cyklu są okazją, by skorzystać z bezpłatnych badań czy porad medycznych oraz dowiedzieć się więcej o proekologicznym trybie życia. 

W trakcie festynu rodzinnego można wykonać między innymi pomiary ciśnienia, pulsu, glukozy, saturacji, cholesterolu, pomiary składu ciała. Palacze mają okazję do zbadania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dostać porady na temat rzucenia palenia. Dodatkowo specjaliści opowiedzą, jak bezpiecznie usunąć kleszcza, prawidło szczotkować zęby i dbać o zdrowie. Chętni również mogą nauczyć się udzielać pierwszą pomoc. 

Ekoporady i zabawy

Dla najmłodszych nie brakuje również rozrywki. Dla dzieci organizatorzy przygotowali zabawy z animatorami, spektakle, strefa bezpieczeństwa od służb mundurowych oraz warsztaty tańca. Dzieci mogą spędzić czas z korzyścią, ponieważ na ekowarsztatach jest okazja nauczyć się tworzenia lampionów ze starych słoików. Również pracownicy Urzędu Miasta opowiedzą jak prawidłowo segregować śmieci. 

Czytaj także: Grupy nurków sprzątają poznańskie jezioro [Zdjęcia].

Eugeniusz Hnatiuk
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl