Zostawił ukraińską pracownice z udarem – usłyszał zarzuty

Jędrzej C. producent warzyw min dla jednego ze znanych niemieckich dyskontów miał zostawić swoją pracownice bez opieki na ławce, gdy kobieta dostała udaru. Miał wtedy zadzwonić na policje z informacją, że na ławce leży ktoś pijany. Dziś w prokuraturze usłyszał zarzuty.

Mężczyzna usłyszał dziś zarzut nieudzielenia pomocy. Możliwe, że nie będzie to jedyny zarzut, który usłyszy. To jednak nie wszystkie konsekwencje. Mężczyzna występował w spocie reklamującym znany dyskont jako jego dostawca. Do czasu wyjaśnienia sprawy firma wstrzymała emisje spotów i zdjęła je z serwisów społecznościowych. Nie wiadomo czy dyskont będzie kontynuować współpracę z biznesmenem, który zatrudnił Ukrainkę na czarno a potem nie udzielił jej pomocy gdy dostałą udaru.

Witoldowi Horowskiemu – honorowemu konsulowi Ukrainy w Poznaniu udało się zebrać pieniądze na rehabilitację kobiety. Zebrano nawet większą kwotę niż była potrzebna.

To dzięki Wam w ciągu zaledwie 3 dni zebraliśmy dużo więcej niż prosiłem – nieco ponad 50 tys zł. To była akcja „błyskawica”. Dziękuję przede wszystkim za to, żeśmy się nie dali temu wewnętrznemu znieczuleniu. Żeśmy postawili opór. Fajnie było stać z Wami w szeregu (bardzo długim zresztą) – Witold Horowski – konsul honorowy Ukrainy.

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl