Zobacz Tattoo Konwent w Poznaniu

Setki tatuażystów na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Koncert kultowego Dezertera, konkursy na najlepszą dziarę, a przy okazji wiele charytatywnych akcji, w tym pomoc Ukrainie.

Tatuażyści z całego kraju zjechali się do Poznania na Tattoo Konwent. Można tutaj obejrzeć prace artystów o różnych stylach oraz zrobić sobie wymarzony tatuaż. Nie brakuje też osób, które dały ponieść się chwili i dorobiły się nowego rysunku na skórze, pod wpływem spontanicznej decyzji.

  • fot. Erwin Nowak / wpoznaniu.pl

fot. Erwin Nowak / wpoznaniu.pl

Na scenie głównej zagra dobrze znany, kultowy Dezerter, nowatorski duet BUHHAJ vs. DEMOLKA, performerzy – Alénee Aisha, Agnieszka Marczak oraz grupa Mystical Tribes. Rozstzrygnięte zostaną także konkursy w kategoriach:
– tatuaż czarny (zagojony), Tatuaż crazy (zagojony),
– najlepszy tatuaż o tematyce: film, sztuka, muzyka, kultura (wykonany w trakcie Konwentu),
– najlepszy tatuaż pierwszego dnia konwencji (wykonany w trakcie Konwentu),
– najlepszy tatuaż kolorowy (zagojony),
– rękaw, plecy, tors, nogawka (zagojone),
– kolaboracje/dwudniowe (wykonane w trakcie Konwentu),
– najlepszy tatuaż niedzieli (wykonany w trakcie Konwentu).

10 % zysku ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczone na akcję Razem Dla Ukrainy. To jednak nie koniec akcji charytatywnych na konwencie. W ramach akcji Dziarka Dla Równości, uczestnicy imprezy będą mogli wytatuować sobie symbole równości, na znak swojej otwartości. Wszystkie pieniądze zebrane w tej akcji przeznaczone będą na pomoc psychologiczną i prawną osobom LBGT, organizowaną przez Grupę Stonewall. Inicjatywa Wydziaraj Sobie Puzzla wesprze dzieci z autyzmem. Akcje charytatywne organizuje także WWF Polska, Otwarte Klatki.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl