Zobacz piknik militarny z okazji Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia to rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w Muzeum Broni Pancernej odbywa się piknik militarny.

Od godziny 10:00 do 16:00, w Poznaniu odbywa się piknik militarny. Uczestnicy mogą podziwiać eksponaty takie jak: czołgi, wozy pancerne, umundurowanie i sprzęt wojskowy. Żołnierze opowiadają o ich historii, a także o swojej służbie. To wszystko bezpłatnie w Muzeum Broni Pancernej przy ul. 3 Pułku Lotniczego 4. Oprócz wojska i policji, swoje stanowiska mają również grupy rekonstrukcyjne.

  • fot. M.Anders/wpoznaniu.pl

fot. M.Anders/wpoznaniu.pl

Uroczyste obchody w Poznaniu odbyły się w niedzielę pod pomnikiem Armii Poznań. Natomiast dziś o 11:00 poznaniacy mogli uczestniczyć w mszy w Kościele Garnizonowym przy ul. Szamarzewskiego 3. Z okazji Święta WP, Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli zaprasza na premierę wirtualnego zwiedzania wystawy czasowej „Pod Zielonym Talizmanem. 80 lat polskich Komandosów”. Natomiast w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 znajdującym się w Odwachu na Starym Rynku można oglądać nową wystawę czasową „Bohater z Margonina”. Ekspozycja poświęcona jest ppor. pilotowi Kazimierzowi Jankowskiemu i Bitwie Warszawskiej 1920.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl