Zobacz pierwszy sparing Lecha przed nowym sezonem

Lech Poznań podjął przy ulicy Bułgarskiej Widzew Łódź. W wyjściowej jedenastce po raz pierwszy w barwach Kolejorza pojawił się bramkarz Artur Rudko. To też najprawdopodobniej ostatni mecz drużyny z Poznania, przed rozpoczęciem pracy przez nowego trenera.

Wynik meczu już w 9 minucie otworzyli goście. Pomiędzy słupkami Artura Rudko piłkę umieścił Karol Danielak. Wynik nie zmienił się do końca połowy i po 45 minutach piłkarze z Poznania schodzili z boiska bez bramek.

W trakcie przerwy sztab Lecha wymienił wszystkich graczy. W drugiej połowie meczu padły jeszcze dwa gole. W 52 minucie, Kolejorz wyrównał. Zapunktował Pacławski po asyście Ba Lui. Rezultat meczu rozstrzygnął 6 minut później Mateusz Żyro, zawodnik Widzewa pokonał poznańskiego golkipera uderzeniem piłki głową.

Widzew Łódź wraca do Ekstraklasy po ośmiu sezonach przerwy. Klub został założony w 1910 roku i jest w gronie 10 najbardziej utytułowanych polskich klubów piłkarskich. Łodzianie na koncie mają nie tylko krajowe puchary, ale również sukcesy w rozgrywkach kontynentalnych. Poprzednie starcie pomiędzy Lechem a Widzewem odbyło się w marcu 2014 roku. Mecz zakończył się remisem 2:2.

To pierwszy z trzech zaplanowanych meczy sparingowych Kolejorza przed rozpoczęciem nowego sezonu. W najbliższy czwartek drużyna Mistrzów Polski zmierzy się z Pogonią Szczecin a 28 czerwca z Jagiellonią Białystok. Piłkarze z Poznania piątego lipca rozegrają pierwszy mecz eliminacji do Ligi Mistrzów.