Zobacz nowy mural Kawu. Wiesz gdzie go znaleźć?

To kolejna postać z bajki, którą Kawu namalował w Poznaniu. Artysta swoimi dziełami dodaje miastu kolorów. Jego najnowsze dzieło można znaleźć w pobliżu skrzyżowania ulic Niestachowskiej i Świętego Wawrzyńca.

HADES W POZNANIU

Kawu to poznański artysta uliczny, który swoimi muralami daje miastu koloru. Najczęściej na szarych ścianach i murach tworzy malowidła przedstawiające postaci z bajek, kreskówek, filmów czy gier. Tym razem pokusił się o stworzenie graffiti Hadesa, antagonisty disnejowskiej adaptacji mitu o Herkulesie. W ręce trzyma on zapałkę, nawiązującą żywiołu postaci.

GDZIE GO ZNALEŹĆ?

Mural znajdziemy przy skrzyżowaniu ulicy Niestachowskiej z ulicą Świętego Wawrzyńca, na jednym z filarów wiaduktu kolejowego. To jeden z wielu dzieł Kawu. Wcześniej artysta przygotował między innymi świąteczny mural z Olafem. W mieście pojawiło się nawet 100 bałwanków do znalezienia na różnych ulicach. To element konkursu, który zapowiedział artysta.

NAJPOPULARNIEJSZE

Największą popularnością cieszą się murale Kawu, które stworzył zaraz po najeździe Rosji na Ukrainę. Stworzył wtedy malowidła, które przedstawiały Wołodymyra Zełeńskiego i Władimira Putina jako Harrego Pottera i głównego antagonistę serii, Lorda Voldemorta. Powstały one przy wiadukcie kolejowym nad ulicą Hetmańską.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl