Znów wysokie mandaty i kary dla kierowców tirów i przewoźników

Na autostradzie A2 w nocy skontrolowano 317 kierowców ciężarówek, w 17 przypadkach wszczęto postępowania wobec nieuczciwych przewoźników stosujących manipulacje w urządzenia rejestrujące. Kary dla firm transportowych sięgnąć mogą nawet 80 tys złotych. 

Inspektorzy kontrolowali ciężarówki w nocy. Punkty kontroli ustawiono na autostradzie A2 w kierunku Świecka przy punktach poboru opłat i miejscach postojowych w Gołuskach, Nagradowicach, Kunach, Żdżarach i na drodze krajowej nr 92 na odcinku Poznań – Września. W sumie 19 inspektorów WITD z Poznania, Leszna, Gniezna, Konina i Kalisza, 2 inspektorów BEPO z Delegatury Wielkopolskiej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i 3 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

fot. ITD – materiały prasowe

Na szczęście dla użytkowników dróg żaden z 317 skontrolowanych kierowców polskich i zagranicznych nie był nietrzeźwy ani pijany. Niestety aż w 17 przypadkach wszczęto postępowania administracyjne na łączną kwotę 79.700 złotych wobec przewoźników, których pojazdy miały zamontowane urządzenia zakłócające pracę tachografu. Głównie magnesy. Było też kilka przypadków jazdy na cudzą kartę kierowcy lub w ogóle bez używania własnej karty. Za manipulacje 15 kierowców otrzymało mandaty karne w sumie na 27.650 złotych. Kolejne akcje nocne wielkopolskich inspektorów będą kontynuowane.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl