Zniknął napis. Jest awantura

Z budynku poznańskiej Arkadii „ktoś” zdjął napis Konstytucja, który zawisł podczas kampanii wyborczej. Dziś już wiadomo, że napis ściągnięto ponieważ wczoraj na budynku Arkadii wyświetlany był mapping z okazji Święta Niepodległości. Imprezę organizował wojewoda. 

Temat jako pierwsza podchwyciła gazeta wyborcza, która poinformowała o tym fakcie. W mocnych słowach – kiedy jeszcze nie było wiadomo kto ściągnął baner- o sprawie wypowiedział się na swoim prywatnym profilu na fejsbuku prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak –

Mam nadzieję, że poznamy łotrów, którym w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przeszkadzała Konstytucja. 

Do sprawy odniósł się na twitterze wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman, który skomentował artykuł Gazety Wyborczej pt : ” Przeszkadzał Wojewodzie?”

Nie przeszkadzał, po prostu w tym miejscu był wyświetlany mapping. Napis wróci na swoje miejsce prawdopodobnie jutro, tak jesteśmy umówieni z właścicielami budynku – pisze wojewoda na Twitterze.

Zbigniew Hoffmann odniósł się także do tego co było napisane w artykule : – Liczę na Państwa rzetelne relacje z tego pięknego Święta Niepodległości, bez szukania podtekstów, których nie ma – dodaje.

Wszystko więc wskazuje na to, że baner z napisem „Konstytucja” we wtorek pojawi się na budynku Arkadii. Ma wisieć do końca roku. Tak wynika z umowy zawartej między fundacją „Malta”, która pomagała przy powieszeniu banera, a Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl