Znani przypominają: szczepmy się!

Katarzyna Bosacka, Novika, Piotr Zelt – to m.in ich od poniedziałku można usłyszeć w poznańskich autobusach i tramwajach. Głosami znanych i powszechnie lubianych osób Miasto Poznań zachęca do zaszczepienia się przeciw Covid-19.

Na zaproszenie miasta odpowiedzieli – Katarzyna Bosacka, Novika, Piotr Zelt, Michał Grudziński, Dariusz Milejczak i Mieczysław Hryniewicz. To oni stali się poznańskimi ambasadorami szczepień i ich głosy od poniedziałku, 20 września można usłyszeć w środkach komunikacji publicznej.

Zaprosiliśmy do współpracy osoby, które cieszą się powszechnym uznaniem, autorytetem i sympatią.  Wierzymy, że ich głosy przypomną mieszkańcom o tym, że szczepienia są nadal jedyną i najlepszą ochroną przed koronawirusem. Znaczny wzrost zachorowań, który widzimy w całej Polsce, dotyczy głównie osób dotąd niezaszczepionych – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

– Miasto nadal oferuje możliwości zaszczepienia się w miejskich szpitalach im. Franciszka Raszei oraz Józefa Strusia oraz POSUM. Namawiamy do szczepień, by maksymalnie ograniczyć rozwój kolejnej fali pandemii – dodaje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl