Wielkopolska

Znamy zarzuty dla sprawców zabójstwa w Pleszewie

Mija rok od brutalnego zabójstwa w Pleszewie. 13 lutego 2022 roku w biurze na Placu Kościuszki w Pleszewie sześć osób z nożami, metalowymi pałkami i kijami bejsbolowymi zamordowało dwóch mężczyzn: 35-latka i 51-latka. Są nowe ustalenia w tej sprawie.

O MORDERSTWIE MÓWIŁA CAŁA POLSKA

Sprawna interwencja policji umożliwiła szybkie zatrzymanie pięciu podejrzanych mężczyzn, którzy dopuścili się tych bestialskich czynów. Obecnie wiemy już, że 41-latek, który trafił do pleszewskiego szpitala i był postrzegany jako poszkodowany, stał się jednym z… głównych podejrzanych.

hotel dla psów w Poznaniu

INFORMACJE Z PROKURATURY

Śledztwo nadal trwa. Jak informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy ostrowskiej prokuratury: „Teraz spływają zlecone przez prokuratora opinie kryminalistyczne. Zachodzi także konieczność przeprowadzenia badań sądowo-psychiatrycznych. Został złożony wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania. Szacowany czas zakończenia tego postępowania to drugi kwartał tego roku” – przedstawiał sprawę, udzielając wypowiedzi portalowi gloswielkopolski.pl.

Podczas trwania tego śledztwa do sądu ma zostać skierowany akt oskarżenia. Wkrótce powinniśmy poznać też termin rozprawy.

ILE LAT GROZI AGRESOROM?

Szczegóły dotyczące tej sprawy przedstawił już jakiś czas temu Maciej Meler:

„Są to mieszkańcy Pleszewa i okolic w wieku od 16 do 41 lat. Osobom tym przedstawiono zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz działania w wyniku motywacji zasługujących na szczególne potępienie. Mężczyznom grozi kara pozbawienia od 12 lat do dożywotniej kary pozbawienia wolności” – podkreślał kilka miesięcy temu, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., Maciej Meler.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl