Zmiany w ruchu na Wartostradzie

Ze względu na kolejny etap budowy konstrukcji mostów Berdychowskich, konieczne są zmiany w ruchu dla pieszych i rowerzystów. Od 29 kwietnia od strony Starego Miasta niedostępny będzie dolny odcinek Wartostrady.

Od 29 kwietnia niedostępna będzie dolna Wartostrada na odcinku między północną stroną mostu św. Rocha a rejonem parku Stare Koryto Warty oraz klubu KontenerArt. Prace zostały tak skoordynowane, by jednocześnie można było udostępnić górny odcinek Wartostrady, wyłączony z ruchu w grudniu. Objazd dla rowerzystów i obejście dla pieszych prowadzić będą właśnie przez górną Wartostradę, która biegnie równolegle do odcinka wyłączonego z ruchu. 

Po północnej stronie mostu św. Rocha dostępne są schody z rampą, po których można przeprowadzić rower czy wózek. Dla zwiększenia komfortu warto już w rejonie mostu Królowej Jadwigi wybierać górny odcinek Wartostrady i następnie skorzystać z przejazdu rowerowego lub przejścia dla pieszych przez ul. Mostową w rejonie przystanku tramwajowego, by swobodnie kontynuować podróż w kierunku mostu Bolesława Chrobrego.

Górna część Wartostrady po stronie Chwaliszewa będzie znów dostępna dla pieszych i rowerzystów, gdyż zrealizowano tam prace związane m.in. z fundamentami i przyczółkiem powstającego mostu.

– Odcinek ten zostanie udostępniony w standardzie tymczasowym, gdyż równolegle wykonawca będzie kontynuował roboty budowlane, w trakcie których rejon ten zyska docelowy wygląd i infrastrukturę – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ze względu na prowadzone prace zamknięty jest również dolny odcinek Wartostrady po stronie Berdychowa, gdzie objazd prowadzi przez ul. Przystań i Rychlewskiego. 

źródło: PIM

czytaj także: Poznań otrzymał najwyższą możliwą ocenę od najbardziej znaczącej agencji na świecie

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl