Zmiany w opłatach parkingowych

Od marca kierowcy nie będą mogli płacić za postój w strefie płatnego parkowania kartą parkingową. Co zrobić, jeśli na takiej karcie pozostaną niewykorzystane środki?

Parking Poznań

Zgodnie z zapowiedziami, od marca karty parkingowe nie będą już honorowane w parkomatach strefy płatnego parkowania. Dla kierowców, którzy posiadają na takiej karcie niewykorzystane środki, istnieją różne możliwości.

Pierwszą opcją jest wykorzystanie pozostałych środków do końca lutego bieżącego roku. Warto planowo korzystać z parkingu w strefie płatnego postoju lub dokonać opłat za parkowanie z wyprzedzeniem, aby zużyć środki na karcie.

Karty parkingowe wychodzą z użytku/ fot. ZDM

Alternatywnie, dla tych, którzy nie zdążą wykorzystać wszystkich środków do końca lutego, istnieje opcja uzyskania zwrotu niewykorzystanych środków. W takim przypadku należy udać się do Biura Strefy Płatnego Parkowania, znajdującego się przy ul. Głogowskiej 18 i złożyć odpowiedni wniosek o zwrot środków. Fachowcy tam pracujący służą także pomocą w kwestii alternatywnych form płatności za postój w strefie płatnego parkowania.

Celem wprowadzonych zmian jest ułatwienie korzystania z parkingu dla mieszkańców i gości Poznania, dostosowanie systemu płatności do nowych technologii oraz zapewnienie większej elastyczności w korzystaniu z usług parkingowych. Niebawem 200 najstarszych parkomatów w mieście zostanie wymienionych na nowe. Będzie można płacić w nich za parkowanie np. zbliżeniową kartą bankową.

Czytaj także: Tej marki jeszcze u nas nie ma. Czy Tesla w Poznaniu otworzy salon?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl