Zmiany na ul. Przemysłowej. Ruch tylko w jedną stronę

W wyniku zmian na ul. Przemysłowej wprowadzony zostanie jeden kierunek dla samochodów. Ma to uspokoić ruch i doprowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

Zmiany na ul. Przemysłowej mają ucieszyć mieszkańców, którzy prosili o nie od kilku lat. W związku z tym Miejski Inżynier Ruchu przygotował i zatwierdził stosowny projekt. Nowa organizacja ruchu wynika z wprowadzanej na Wildzie kilka lat temu Strefy Płatnego Parkowania. Z realizacją projektu czekano do zakończenia przebudowy torowiska oraz jezdni na pobliskiej ulicy 28 Czerwca 1956 roku.

Jednokierunkowy fragment

Jeden kierunek ruchu dla samochodów jadących ul. Przemysłową na odcinku od ul. Roboczej do ul. 28 Czerwca 1956 roku to główny efekt zmian. Odtąd będzie można jechać tylko w kierunku rynku Wildeckiego.

Przez zmiany na ul. Przemysłowej, miejsca parkingowe nie będą już na chodnikach, tylko na jezdni. Parkowanie pozostanie równoległe i tylko na wysokości rynku wyznaczone zostaną miejsca ukośne po jednej stronie ulicy. Będą szerokie chodniki, a rowerzyści będą mogli poruszać się w obu kierunkach tak jak na innych, jednokierunkowych ulicach.

Zmiany, które będą wdrażane w najbliższych dniach, mają doprowadzić do ucięcia istniejącego tranzytu, co znacznie ograniczy i uspokoi ruch pojazdów.

Czytaj także: Kierowcy już sprawdzają nowy przejazd na Grunwaldzkiej. Zobacz zdjęcia

Źródło: ZDM

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl