Wielkopolska

Złodziej i ekshibicjonista złapany. Mężczyzna polował na samotne kobiety

Policja w Pile aresztowała mężczyznę, który napadał na kobiety i wyrywał im torebki. Jak się jednak okazało, nie było to jego jedyne przestępstwo.

Piła złodziej torebek

W powiecie pilskim w ostatnim czasie doszło do serii kradzieży torebek. Sprawca wykorzystywał chwile nieuwagi, zaskakiwał swoje ofiary lub podchodził do nich od tyłu, kiedy były nieświadome zagrożenia. W torebkach ofiar znajdowały się cenne przedmioty, takie jak telefony komórkowe, dokumenty tożsamości, gotówka i inne wartościowe rzeczy. Po wyciągnięciu tego, co najcenniejsze, sprawca wyrzucał torebki do rzeki lub pozostawiał je w lesie.

– Podczas czterech kradzieży spowodował straty przekraczające 5 tysięcy złotych – informuje st. sierż. Magdalena Mróz z pilskiej policji.

Policjanci ustalili, że sprawcą napaści jest 48-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. W trakcie śledztwa okazało się, że kradzieże nie były jego jedynym problemem z prawem. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna obierał za cel samotnie spacerujące kobiety w okolicy osiedla Górne. Nie tylko wyrywał im torebki, ale także obnażał się przed nimi.

– Dopuścił się w ten sposób nieobyczajnego wybryku, za co będzie musiał wykonać 120 godzin prac społecznych – dodaje Mróz.

48-latek usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Dodatkowo, będzie odpowiadał za swoje przestępstwa jako recydywista, ponieważ ma już przeszłość kryminalną. Sąd zdecydował, że spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Czytaj także: Poznań znowu będzie sparaliżowany? Rolnicy planują kolejny protest

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl