Zginął tam chłopiec – od dziś zmiany na Hetmańskiej

Dziś rozpoczyna się wprowadzanie zapowiedzianych zmian na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Hetmańskiej. Ich zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa – szczególnie pieszych przechodzących przez jezdnię.

Nastąpi poszerzenie azylu dla pieszych i wyłączenie pasa jezdni ul. Hetmańskiej (lewoskręt od strony ul. Głogowskiej), tak żeby piesi czuli się na tym skrzyżowaniu bezpieczniej.

Z uwagi na ograniczoną przestrzeń pasa drogowego, zamknięty zostanie lewoskręt z ul. Hetmańskiej w ul. Dmowskiego (dla kierowców jadących od ul. Głogowskiej). Aby dojechać do części ul. Dmowskiego trzeba będzie np.: jechać na wprost i skręcić w lewo na kolejnym skrzyżowaniu – w ul. Kolejową.

Wraz z Miejskim Inżynierem Ruchu i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drogach będziemy się przyglądać sytuacji na skrzyżowaniu (i w jego otoczeniu) po wprowadzeniu zmian. Możliwe będzie także wprowadzanie doraźnych zmian organizacji ruchu w formie czasowych rozwiązań. Już zmieniono pracę sygnalizacji świetlnej przy przejściu. Obecnie priorytet mają piesi przechodzący przez ul. Hetmańską.

Z uwagi na prowadzane prace drogowe, kierowcy muszą liczyć się z wygrodzeniami na jezdni i ograniczeniem prędkości. Zmiany mają  być wprowadzane do końca tygodnia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl