Zebrali karmę dla schroniska. Akcja „Paka dla zwierzaka”

Przez cały październik trwała zbiórka dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu. Zebrane dary w ramach „Paki dla zwierzaka” trafiły już do potrzebujących czworonogów.

Zbierali karmę i akcesoria

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu postanowił w październiku przeprowadzić zbiórkę. Celem była pomoc podopiecznym Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu. Poznaniacy w ramach akcji „Paka dla zwierzaka” mogli przynosić potrzebne rzeczy, czyli między innymi karmę bytową i weterynaryjną, naturalne gryzaki, czy żwacze. Dodatkowo koce, obroże i inne akcesoria. Wszystko po to, by poprawić standard pobytu zwierząt w schronisku.

Ponad 100 kilogramów karmy

Dzięki pomocy poznaniaków, ZZO zebrał około 115 kilogramów samej karmy, kilkanaście sztuk koców oraz kilka sztuk obroży. Zebrane dary zostały przekazane do poznańskiego schroniska przy ul. Kobylepole 51 w dniu 10 listopada.

hotel dla psów w Poznaniu

Wszystkim dobroczyńcom, którzy przyłączając się do naszej akcji przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, serdecznie dziękujemy – napisali pracownicy Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.

Ile zwierząt może przyjąć schronisko?

Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu znajduje się na wschodzie Poznania, przy ulicy Kobylepole 51. Do dyspozycji zwierzaków są ogrzewane boksy z wybiegami i kociarnia z wydzielonymi pomieszczeniami dla poszczególnych zwierząt. Ponadto na terenie placówki funkcjonuje szpital dla psów i kotów, a także zakład weterynaryjny. Schronisko może pomieścić nawet 300 psów i tyle samo kotów.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl