ZDM walczy z nielegalną reklamą. Nałożono gigantyczną karę

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) nałożył wysoką karę za ekspozycję reklamy na rusztowaniu bez zezwolenia. Reklama wisiała na jednym z budynków przy placu Wolności w Poznaniu od 21 kwietnia do końca listopada 2022 roku.

ZDM nałożył 1,5 miliona złotych kary za ekspozycję reklamy na rusztowaniu bez zezwolenia. Informację przekazało Radio Poznań, które przypomina, że baner wisiał od 21 kwietnia do końca listopada 2022 roku. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Plac Wolności udało się ukarać podmiot odpowiedzialny za umieszczenie reklamy.

Gigantyczna kara dla inwestora

– ZDM potwierdził nam, że reklama była nielegalna. W związku z tym, po naszych interwencjach, podjął swoje czynności, w toku których naliczył właściwe kary. Niestety jeszcze ich nie wyegzekwował – przekazała rozgłośni Anna Sokolnicka-Elzanowska ze Stowarzyszenia Plac Wolności.

Reklama znajdowała się na rusztowaniu budynku przy pl. Wolności 6. Została ona zdemontowana wraz z rusztowaniem. Inwestor, na którego nałożono karę, odwołał się od tej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Sprawa jest w toku.

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl