Zderzenie 2 ciężarówek. Trasa zablokowana

Wczesnym rankiem na trasie S5, na wysokości Kościana doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Dwie ciężarówki zderzyły się na jezdni w kierunku Poznania, prowadząc do blokady drogi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale utrudnienia w ruchu mogą trwać przez kilka godzin.

Dramatyczna sytuacja rozegrała się ok. godz. 4 nad ranem na trasie ekspresowej S5, dokładniej na jej odcinku przebiegającym przez Kościan.

Kierujący ciężarówkami nie zdołali uniknąć kolizji, co spowodowało zablokowanie jezdni w kierunku Poznania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad natychmiast podjęła działania, aby skierować ruch na objazd. Kierowcy zmierzający w stronę Poznania na węźle Kościan Północ zostali poinstruowani, aby zjechać z trasy, skorzystać z ronda i ponownie włączyć się na S5 w kierunku Poznania.

Bez ofiar

Oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej potwierdza zdarzenie. Informuje też, że nikomu nic się nie stało. Zarówno kierowcy ciężarówek, jak i ewentualni pasażerowie wyszli z tej kolizji bez obrażeń.

Utrudnienia na trasie S5 pozostaną jednak odczuwalne przez kierowców przez kilka godzin, aż do usunięcia pozostałości po kolizji i przywrócenia normalnego ruchu.

Czytaj także: Filip Marchwiński z powołaniem do kadry!

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl