Zbigniew Ziobro w Wielkopolsce poucza Morawieckiego i atakuje Niemców

Minister Sprawiedliwości przyjechał do Wielkopolski na zaproszenie radnego sejmiku wojewódzkiego Roberta Popkowskiego. Podczas konferencji prasowej, Zbigniew Ziobro odniósł się do wstrzymania środków Krajowego Planu Odbudowy dla Polski.

  • Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, autor: Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Ziobro tradycyjnie zaatakował Niemców (jednego z największych handlowych partnerów Polski), i twierdził, że pieniądze, które Unia Europejska uzyskała w ramach kredytu nie trafiły do Polski przez politykę prowadzoną przez Niemców pod przewodnictwem przewodniczącej komisji europejskiej Ursuli von der Leyen. Szef Solidarnej Polski próbował przekonywać, że Polska jest okradana przez swoich zachodnich sąsiadów.

Polska jest okradana i wiodącą rolę w tej kradzieży, ogłupieniu Polski odgrywa polityka niemiecka, politycy niemieccy z panią Niemką von der Leyen na czele. – stwierdził dzisiaj Ziobro.

Ziobro wspomniał również, że on i jego partia ostrzegała premiera Morawieckiego przed tym, by nie ufać, niemieckim i europejskim politykom. Zdaniem ministra sprawiedliwości zarówno szef rządu jak i prezydent dali się oszukać. Szef Solidarnej Polski wezwał Mateusza Morawieckiego do przedstawienia podjętych działań w tej sprawie.

Musimy szukać recepty. Skoro premier Morawiecki zaufał w swoim czasie pani Merkel i pani von der Leyen, że te środki nie będą blokowane, że nie będziemy szantażowani, no to dzisiaj oczekujemy, że pan premier przedstawi nam plan B. – dodaje Zbigniew Ziobro.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl