Zawodnik Lecha Poznań powołany do kadry. Docenił go Czesław Michniewicz

W tym sezonie notował gole i asysty w meczach ligowych i eliminacyjnych do europejskich pucharów. To on jest również zdobywcą pierwszej bramki w spotkaniu Lecha z Villarrealem. Michał Skóraś pierwszy raz dostał powołanie do dorosłej kadry narodowej. Wcześniej reprezentował Polskę w młodzieżówkach.

Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski podał nazwiska piłkarzy powołanych na wrześniowe mecze Ligi Narodów. Pośród 30 wyróżnionych przez trenera zawodników znalazł się jeden piłkarz Lecha Poznań. To 22-letni Michał Skóraś, który w tym sezonie pozytywnie zaskakuje formą.

Do tej pory w 8 meczach Ekstraklasy zdobył 3 bramki i zaliczył jedną asystę. Co więcej, to on jest strzelcem pierwszej bramki dla Lecha w Lidze Konferencji. Dobrze radził sobie również w eliminacjach do tych rozgrywek, w których dwa razy pokonał bramkarzy rywali oraz zaliczył jedną asystę. Wydaje się, że Skóraś dobrze wypełnił lukę po Jakubie Kamińskim, który również znalazł się w kadrze Michniewicza.

Dla 22-latka to pierwsze powołanie do dorosłej kadry. Wcześniej zaliczył 47 występów z młodzieżowymi zespołami. Strzelił w nich łącznie 11 bramek. Teraz Skóraś będzie miał okazję na to, by pokazać się selekcjonerowi i wywalczyć powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze. Na swojej pozycji ma konkurencję w postaci Arkadiusza Recy i Nicoli Zalewskiego.

Czesław Michniewicz rozmawiał również z zawodnikiem, który ostatnie pół roku spędził w Kolejorzu. Dawid Kownacki poprosił jednak selekcjonera o brak powołania, żeby mógł skupić się na występach w klubie. Do tej pory w rozgrywkach drugiej Bundesligi zdobył 5 bramek i zaliczył 3 asysty w zaledwie 8 spotkaniach. Kibice Lecha mogą jedynie żałować, że klub postanowił nie wykupować go z Fortuny Düsseldorf.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl