Zawodnicy Lecha Poznań na podium „Piłkarskich Orłów”

Trzech zawodników Lecha Poznań znalazło się na podium „Piłkarskich Orłów”. Mikael Ishak, Michał Skóraś i Kristoffer Velde zostali najlepszymi strzelcami Wielkopolski we wrześniu.

Ranking „Piłkarskie Orły”

Projekt „Piłkarskie Orły” to ogólnopolski ranking wyłaniający najlepszych strzelców i strzelczynie polskich boisk w danym roku. Analizą sukcesów zawodników zajmuje się Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Ranking aktualizowany jest po każdym piłkarskim spotkaniu, a bramki zdobyte podczas meczu mnoży się przez odpowiedni czynnik. Dzięki temu można wyłonić najlepszych piłkarzy.

Zawodnicy Lecha w czołówce

We wrześniu w rankingu z Wielkopolski dominują zawodnicy Lecha Poznań. Najlepszymi strzelcami okazali się Mikael Ishak z pięcioma bramkami, Michał Skóraś z trzema i Kristoffer Velde z dwoma. Zdobyli najwięcej punktów nie tylko dzięki ekstraklasie, ale także rozgrywkom w Lidze Konferencji. Każdy gol z takiego meczu mnoży się razy 2,5 (w ekstraklasie razy 2).

Mikael Ishak najlepszy

Liderem zarówno wielkopolskiego, jak i ogólnopolskiego rankingu jest Mikael Ishak. Pokonał swoich rywali 11,5 punktami właśnie dzięki meczom Ekstraklasy oraz Ligi Konferencji. Na 2 oraz 3 miejscu wśród przedstawicieli polskich klubów znajduje się dwóch zawodników Arki Gdynia. Karol Czubak i Omran Haydary we wrześniu zdobyli po cztery bramki.

 

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl