Zatrzymano złodzieja rowerów. Policja szuka właścicieli skradzionych jednośladów

Policjanci z Pobiedzisk zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów. Funkcjonariusze odzyskali kilkadziesiąt jednośladów, elementów oraz akcesoriów od tych pojazdów.

Policjanci z Pobiedzisk zatrzymali złodzieja rowerów. „W ostatnim czasie do policjantów z Komisariatu Policji w Pobiedziskach docierały sygnały od mieszkańców o kradzieżach rowerów. Jako miejsce przestępstw głównie wskazywane były dwie lokalizacje: stacja PKP Promno oraz miejscowość Biskupice. W związku z tym już od pierwszego zgłoszenia policjanci od razu zajęli się poszukiwaniem złodzieja. Mieli przypuszczenia, że za te czyny może być odpowiedzialna jedna i ta sama osoba” – przekazała mł. asp. Marta Mróz.

Złodziej rowerów zatrzymany

Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. nagrania z kamer monitoringu i ustalili wizerunek domniemanego sprawcy. Miał nim być mężczyzna w wieku około 40 lat, ubrany w sportową odzież z charakterystycznym plecakiem przewieszonym na ramieniu.

„Służby mając więcej szczegółów, kontynuowały operacyjnie jego poszukiwania. Po kolejnych tropach dotarli do wioski w gminie Pobiedziska, gdzie na jednej z posesji zobaczyli kilka rowerów, które były podobne do tych skradzionych wcześniej. Kiedy weszli do środka, ich podejrzenia się potwierdziły. Po przeszukaniu innych pomieszczeń mundurowi znaleźli kilkadziesiąt jednośladów” – dodała mł. asp. Mróz.

Policjanci zabezpieczyli rowery marek: Romet, Unibike, Kross, Lloyd, Giant, liczne akcesoria od tych pojazdów oraz elektronarzędzia, którymi posługiwał się sprawca przy przestępstwach.

Większość z tych rowerów była zdekompletowana ze względu na to, że mężczyzna tuż po ich kradzieży, rozkręcał je na poszczególne elementy, a następnie pozbywał się znaków identyfikacyjnych oraz koloru ramy, czyniąc z nich bezużyteczne elementy, które później mógł spieniężyć w punktach skupu złomu.

37-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Zobacz też: Zabrał broń policjantowi, a następnie oddał kilka strzałów. Śledczy ustalą okoliczności

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl